У Мінфіні закликали внести росію до "чорного списку" FATF за підрив світової фінансової безпеки

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей FATF має виключити росію з організації та внести її до чорного списку. Про це 8 лютого повідомляє прес-служба Мінфіну із посиланням на заяву міністра Сергія Марченка.

"По закінченні холодної війни, держави створили системи глобального управління, щоб захистити ліберальні цінності, права людини, глобальну економіку. Проте подібні системи можуть повноцінно функціонувати лише тоді, коли учасники дотримуються правил. Агресивним вторгненням в Україну, токсичною підтримкою корупції та документованим фінансуванням тероризму шляху росія висміює заснований на правилах міжнародний порядок", - сказав міністр фінансів.

З такою заявою Марченко виступив під час онлайн-дискусії "Як протидіяти загрозам Росії глобальній фінансовій безпеці", яку організував аналітичний центр Atlantic Council. Також він зазначив, що РФ несе повну відповідальність за злочинні дії проти світової економічної системи.

Водночас численні розслідування довели причетність росії до відмивання грошей, у тому числі після введення проти неї санкцій з початком повномасштабної війни. Росія також надає підтримку або співпрацює з різними терористичними угрупованнями та державами.

"Це, мабуть, найефективніший інструмент для обмеження доступу терористів до світової економіки, оскільки він змушує всі держави застосовувати посилену перевірку до будь-яких транзакцій, пов'язаних із фінансовою системою юрисдикції, внесеною до чорного списку. Це значно підвищить вартість ведення бізнесу з росією та фактично позбавить шляхи на можливості фінансувати незаконну агресивну війну", - сказав міністр фінансів.

Нагадаємо, що із закликом внести росію до "чорного списку" FATF за фінансування тероризму в НБУ виступили ще восени.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті