У Мінфіні спрогнозували курс долара на 2024 рік

Міністр фінансів України Сергій Марченко спрогнозував ослаблення курсу гривні до 41,4 грн/$1 й заявив про занепокоєння щодо зміцнення української валюти. Про це він сказав на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією "EBA Global Outlook: Нова економіка України" в Києві 11 вересня, пише ІА Interfax.

"Нас турбує зміцнення гривні... На наступний рік передбачаємо курс 41,4 грн/$1", - сказав Марченко.

Міністр пояснив, що йдеться про прогноз Мінекономіки та інших уповноважених структур, на які орієнтується Мінфін.

Уточнюється, що мова йде про середньорічний курс.

Говорячи про занепокоєння зміцненням гривні, очільник Мінфіну наголосив, що для цього "немає жодних фундаментальних чинників". За його словами, це мінус для експортно орієнтованого бізнесу й загалом для економіки країни. Марченко додав, що "експорт не зростає взагалі", тоді як ситуація з імпортом зворотна.

Водночас міністр уточнив, що не виступає за якусь різку девальвацію.

Зазначається, що Нацбанк утримує фіксований офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1 з кінця липня 2022 року. На готівковому ринку цього року курс стабілізувався на рівні до 38 грн/$1, тоді як минулого року він знижувався до 39 грн/$1 і навіть більше.

ІА нагадало, що члени Європейської Бізнес Асоціації у вересневому опитуванні спрогнозували середньорічний курс на 2024 рік 41 грн/$1, тоді як рік тому на 2023 рік вони очікували 43 грн/$1.

Раніше повідомлялось, що долар на готівковому ринку подешевшав на 50 копійок після рішення Нацбанку про безготівкову валюту.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті