У Києві провели акцію на підтримку захисників з Маріупольського гарнізону, які вже 500 днів у російському полоні

На Майдані Незалежності в Києві 27 серпня відбулась мирна акція на підтримку Маріупольського гарнізону. Вона мала нагадати про оборонців Маріуполя, які вже 500 днів перебувають у російському полоні, - пише Суспільне.

Акція ініційована родинами військовополонених прикордонників Маріуполя. Кожен такий захід – це заклик до всього цивілізованого світу не забувати про українських полонених. На мирну акцію зібралося близько 200 людей.

Одна з учасниць акції, Наталія Матвійчук, розповіла історію свого брата Артема.

"Артем став прикордонником за покликом серця. Для нього війна почалася з першим відібраним сантиметром української землі. Він хотів жити у вільній країні й знав, що завжди, за цю мрію, платять життям. Артем ризикував безліч разів задля безтурботного життя кожного з нас. Один рік, три місяці й одинадцять днів він перебуває у полоні. Попри все, я маю віру у нашу зустріч і за цю віру я дякую кожному воїну, хто в саме цей час боронить Україну", — сказала Наталія Матвійчук.

Ще одна жінка, яка не захотіла назватися, але була присутня на мирній акції, сказала, що її син знаходиться в російському полоні. За її словами, такі акції відбуваються не вперше і ставлять за мету привернення уваги світової спільноти до України.

"Щоб у нас припинилася ця війна, яка знищує українську націю. І щоб повернули наших рідних з полону: дітей, синів, батьків", — сказала жінка.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
17.08.2025
17:24

Наказано дружити! Ласкаво просимо до Північної Кореї... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу не просто розповідали про те, що молодь «ДНР» і КНДР – брати навіки, але, схоже, формували у цієї самої донецької молоді схоже на північнокорейське сприйняття дійсності про екзальтоване...
Країна
14.08.2025
13:14

Туристичний сезон‑2025 в окупованому Криму: черги, відключення інтернету, високі ціни та страх атак

Окупаційна влада називає сезон‑2025 найкращим за п’ять років. "Міністерство курортів Криму" повідомило, що з початку року до 31 липня півострів прийняв 3,74 млн відпочивальників, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року.
Країна
13.08.2025
09:56

Україна запустила механізм визнання навчання в окупації: що це означає і як працюватиме на практиці

Понад півтора роки в українському суспільстві чекали на ухвалення постанови Кабінету міністрів, яка б запустила механізм визнання результатів навчання, здобутого громадянами на тимчасово окупованих територіях.
Всі статті