У Кабміні зібралися змінити порядок позбавлення держнагород

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив міністру юстиції Денису Малюсьці та першому віцепрем'єру – міністру економіки Юлії Свириденко у взаємодії з Офісом президента напрацювати зміни до законодавства з питань позбавлення державних нагород. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" 30 січня. 

Зокрема, згідно з листом Шмигаля до президента Володимира Зеленського, який має агентство, у відповіді на електронну петицію щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання "Героя України", зазначено, що є законодавча неузгодженість між законом "Про санкції" та законом "Про державні нагороди України" щодо процедури позбавлення державних нагород.

Так, згідно зі статтею 16 закону "Про держнагороди", процедура ініціювання та позбавлення таких нагород передбачає можливість видання указу президента лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду.

Водночас закон "Про санкції" дає можливість позбавити держнагород після застосування відповідної санкції, але через юридичну колізію це рішення може бути оскаржене в суді та особа поновить свої права.У зв'язку з цим, із метою запобігання виникнення такої ситуації міністру юстиції та першому віцепрем'єру-міністру економіки доручено у взаємодії з Офісом президента та Комісією державних нагород та геральдики додатково опрацювати порушене питання на засіданні Міжвідомчої групи та подати на розгляд уряду відповідні пропозиції, зокрема , щодо внесення необхідних змін до законодавства.

Крім того, уряд рекомендує іншим органам державної влади напрацювати пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавства.

Щодо позбавлення звання "Героя України" Бойка, то в листі йдеться, що члени Міжвідомчої групи з питань реалізації державної санкційної політики дійшли висновку, що "поки що недостатньо підстав і доказів щодо ведення громадянином України Ю.Бойком терористичної діяльності, необхідної для ініціювання пропозицій та застосування санкцій".

"Водночас розвідувальна спільнота та інші причетні державні органи продовжують здійснювати відповідні заходи з метою збирання доказової бази щодо дій Ю.Бойка для подальшого ініціювання застосування санкцій", - йдеться у листі.

Як раніше повідомлялося, Зеленський анонсував нові санкційні рішення щодо осіб, які підтримують російський терор. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті