У Білому домі ще не визначилися, хто передасть Україні F-16 - США чи європейські партнери

США підтримують міжнародну співпрацю з навчання українських пілотів на сучасних винищувачах F-16, однак там ще не визначились, чи відправлять ці літаки безпосередньо США в Україну. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, пише Politico.

"Я думаю, що, враховуючи кількість [F-16], які зараз доступні на складах наших європейських союзників, і той факт, що, виходячи з грошей, наданих нам Конгресом, є так багато інших пріоритетів для систем, можливо, ми більше зосередимося на передачі третій стороні, але президент не ухвалив остаточного рішення", - сказав Салліван у неділю в ефірі CNN "State of the Union", відповідаючи на запитання, чи США відправлять літак безпосередньо в Україну.

За словами Саллівана, винищувачі не є "критично важливими" для очікуваного контрнаступу українських військових, проте ситуація змінюється.

"Сполучені Штати мобілізували виняткові зусилля, щоб забезпечити вчасно та в повному обсязі все, що потрібно Україні для початку цього контрнаступу", - сказав радник.

Також він додав, що США тепер можуть сподіватися на довгострокову здатність України захищати себе та стримувати російську агресію. А винищувачі четвертого покоління, західні винищувачі, F-16 мають відношення до цієї боротьби.

Нагадаємо, Байден підтвердив згоду на навчання українських пілотів на F-16. 

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті