У Байдена працюють над передачею Україні ракет ATACMS для ударів по окупантах у Криму - ЗМІ

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена працює над передачею Україні нових потужних балістичних ракет великої дальності ATACMS. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на NBC News та коментарі двох американських чиновників.

За словами американських офіційних осіб, зараз США схиляються до того, щоб надіслати Україні ракети більшої дальності, що дозволить завдавати ударів на більшій відстані.

Зазначається, що у разі схвалення американським конгресом збільшення фінансування для України, США можуть включити ці ракети ATACMS в один із перших пакетів військової допомоги. Штати також мають боєприпаси та артилерію, які готові негайно відправити в Україну, якщо фінансування буде схвалено.

Терміни передачі ATACMS з моменту ухвалення рішення можуть бути визначені в лічені години. Посадовці також не виключили, що можуть звернутися до союзників з проханням надати ракети і Україні, а також поповнити свої запаси ATACMS.

"Без законопроєкту про фінансування ми наразі не маємо пакету допомоги у сфері безпеки, який можна надати Україні. Водночас я не буду міркувати про вміст будь-яких майбутніх пакетів, якщо буде прийнято доповнення. Ми повідомимо вас, якщо це зміниться, і якщо у нас буде новий пакет для оголошення", - наводить видання слова речника міноборони США.

Адміністрація Байдена протягом останніх двох років чинила опір відправленню ракет великої дальності. Офіційні особи побоювалися, що Україна може використати їх для завдання удару по Криму чи РФ та змусити диктатора путіна ескалювати конфлікт.

Нагадаєио, у жовтні 2023 року Україна вперше використала проти російських військ американські далекобійні ракети ATACMS

Також нагадаємо, у Пентагоні заявили, що ракети ATACMS мають застосовуватися Україною виключно в межах суверенної української території, і що Україна дала відповідні гарантії.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті