Тимчасовий захист для українських біженців в ЄС продовжили до 2025 року

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. Відповідне рішення ухвалили в Брюсселі під час засідання Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ 28 вересня.

"Аби забезпечити впевненість щодо понад 4 мільйонів українських біженців, які наразі проживають у ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, що рятуються від агресивної війни росії проти України, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року", - йдеться у заяві.

Тимчасовий захист передбачає можливість проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну і соціальну допомогу, освіту для дітей.

Як повідомлялося, ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, це було одностайним рішенням держав-членів,  і автоматично продовжив її дію на один рік.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті