Литва з вересня більше не покриватиме витрати на навчання для українських біженців

Уряд Литви більше не покриватиме витрати на навчання для українських біженців, але деякі університети та коледжі залишать безоплатне навчання для студентів. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на LRT. 

Після початку повномасштабної війни українські біженці в Литві змогли навчатися у вищих навчальних закладах країни безоплатно. З вересня цього року це не буде доступно для нових студентів, однак ті, хто вступив раніше, все ж зможуть закінчити навчання без сплати.

«Це бажання української сторони. В Україні є вищі навчальні заклади, і на цей час немає потреби переводити навчання в інше місце», — кажуть у Міністерстві освіти.

Так, із цього року українці, що здобули середню освіту й склали випускні іспити в Литві, підпорядковуватимуться загальним правилам вступу, як і громадяни Литви, та зможуть претендувати на бюджетні місця в державних університетах і коледжах.

Як повідомлялося, тимчасовий захист для українців у країнах ЄС продовжили до березня 2026 року. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Всі статті