У Єврокомісії запропонували продовжити тимчасовий захист українських біженців до 2025 року

Європейська комісія (ЄК) запропонувала продовжити тимчасовий захист для біженців з України в Європейському Союзі до 3 березня 2025 року. Про це повідомила пресслужба ЄК.

"Сьогодні Європейська Комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить впевненість та підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом по всьому ЄС", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, це було одностайним рішенням держав-членів,  і автоматично продовжив її дію на один рік.

"Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються, і тому тимчасовий захист повинен бути продовжений як необхідна і відповідна реакція на поточну нестабільну ситуацію, яка поки що не сприяє безпечному і довгостроковому поверненню осіб, які користуються тимчасовим захистом в ЄС", - вважають у ЕК.

Тепер ця пропозиція Комісії має бути ухвалена Радою.

Як повідомлялося, державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер заявив, що Польща, найімовірніше, скоротить фінансову підтримку мільйона українських біженців, яких вона приймає у своїй країні.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті