У Єврокомісії запропонували продовжити тимчасовий захист українських біженців до 2025 року

Європейська комісія (ЄК) запропонувала продовжити тимчасовий захист для біженців з України в Європейському Союзі до 3 березня 2025 року. Про це повідомила пресслужба ЄК.

"Сьогодні Європейська Комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить впевненість та підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом по всьому ЄС", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, це було одностайним рішенням держав-членів,  і автоматично продовжив її дію на один рік.

"Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються, і тому тимчасовий захист повинен бути продовжений як необхідна і відповідна реакція на поточну нестабільну ситуацію, яка поки що не сприяє безпечному і довгостроковому поверненню осіб, які користуються тимчасовим захистом в ЄС", - вважають у ЕК.

Тепер ця пропозиція Комісії має бути ухвалена Радою.

Як повідомлялося, державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер заявив, що Польща, найімовірніше, скоротить фінансову підтримку мільйона українських біженців, яких вона приймає у своїй країні.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті