Туреччина припинила транзит підсанкційних товарів до РФ

Туреччина припинила транзит до росії товарів, які перебувають під санкціями західних країн. Про це інформує  Еспрессо з посиланням на  Reuters 20 березня.

Агентство пише, що Туреччина зробила це після року повномасштабної війни росії проти України, а також після посилання тиску на Анкару з боку США та Європи з вимогою дотримуватися санкцій.

Так уряд Туреччини передав компаніям список підсанкційних іноземних товарів. За словами голови Стамбульської асоціації експортерів чорних та кольорових металів Четіна Текделіоглу, влада доручила їм не перенаправляти такі товари до росії з 1 березня 2023 року. 

"Будь-які товари із цього списку заблоковані для ввезення з Росії незалежно від країни походження", - сказав він.

Водночас офіційний представник ЄС повідомив агентству Reuters, що Туреччина усно запевнила Єврокомісію в тому, що з 1 березня товари, на які накладені обмеження та на які поширюється експортний контроль ЄС, США чи Великої Британії, не переправлятимуть у росію. 

Агентство пише, що враховуючи "серйозні попередження" від західних урядів, таке рішення було "можливістю" уникнути конфронтації з Євросоюзом. Саме на нього, за словами Текделіоглу, припадає половину турецького експорту в рамках спільного митного союзу.

"Був перелік обмежень на реекспорт із зон вільної торгівлі в Росію, починаючи з березня, і була дана вказівка", - наголосив він і додав, що товари, виготовлені в Туреччині, навіть з комплектуючими з інших країн, все одно можуть поставлятися в РФ.

Нагадаємо, раніше у МЗС Туреччини заявили, що анексія росією українського півострова Крим була незаконною. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті