Туреччина припинила транзит підсанкційних товарів до РФ

Туреччина припинила транзит до росії товарів, які перебувають під санкціями західних країн. Про це інформує  Еспрессо з посиланням на  Reuters 20 березня.

Агентство пише, що Туреччина зробила це після року повномасштабної війни росії проти України, а також після посилання тиску на Анкару з боку США та Європи з вимогою дотримуватися санкцій.

Так уряд Туреччини передав компаніям список підсанкційних іноземних товарів. За словами голови Стамбульської асоціації експортерів чорних та кольорових металів Четіна Текделіоглу, влада доручила їм не перенаправляти такі товари до росії з 1 березня 2023 року. 

"Будь-які товари із цього списку заблоковані для ввезення з Росії незалежно від країни походження", - сказав він.

Водночас офіційний представник ЄС повідомив агентству Reuters, що Туреччина усно запевнила Єврокомісію в тому, що з 1 березня товари, на які накладені обмеження та на які поширюється експортний контроль ЄС, США чи Великої Британії, не переправлятимуть у росію. 

Агентство пише, що враховуючи "серйозні попередження" від західних урядів, таке рішення було "можливістю" уникнути конфронтації з Євросоюзом. Саме на нього, за словами Текделіоглу, припадає половину турецького експорту в рамках спільного митного союзу.

"Був перелік обмежень на реекспорт із зон вільної торгівлі в Росію, починаючи з березня, і була дана вказівка", - наголосив він і додав, що товари, виготовлені в Туреччині, навіть з комплектуючими з інших країн, все одно можуть поставлятися в РФ.

Нагадаємо, раніше у МЗС Туреччини заявили, що анексія росією українського півострова Крим була незаконною. 

Статті

Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Всі статті