Ситуація в енергосистемі України складна, можливий дефіцит – "Укренерго"

Ситуація в енергосистемі України є доволі складною, можливий дефіцит в енергосистемі. Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Ситуація в енергосистемі складна. Висока аварійність енергоблоків та прогнозоване похолодання можуть спричинити дефіцит в енергосистемі. Експорт сьогодні відсутній. Обсяг імпорту незначний", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, 4 грудня вранці одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі.

Крім того, протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах.

"Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні", - зазначає "Укренерго".

Разом з тим, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр "Укренерго" поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі.

Але синоптики попереджають про поступове похолодання протягом тижня. Пов’язане з цим зростання споживання може призвести до дефіциту електроенергії в системі. Тому для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі необхідно ощадливо споживати електроенергію.

Як повідомлялося раніше, країни G7 і партнери скоординували допомогу для української енергосистеми у проходженні зими.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті