Столтенберг каже, що союзники згодні, що Україна стане членом НАТО. Але Угорщина проти, а Німеччина вагається

Москва не може перешкодити Україні стати членом Північноатлантичного альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи перед журналістами в Осло 1 червня, - повідомляє "Голос Америки".

"Усі союзники згодні з тим, що Москва не має права вето проти розширення НАТО. Ми рухаємося вперед; союзники згодні (один з одним у тому), що Україна стане членом (альянсу)", - сказав Столтенберг.

У повідомленні нагадується, що міністри закордонних справ країн НАТО зібралися в норвезькій столиці для врегулювання наявних розбіжностей напередодні липневого саміту альянсу у Вільнюсі.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на зустрічі понад 40 європейських лідерів у Молдові, наголосив, що Київ хотів би отримати на саміті "чітке" рішення щодо свого майбутнього в НАТО.

У 2008 році альянс ухвалив рішення про можливість вступу до нього України, але Києву досі не було надано план дій щодо вступу.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс нагадав, що Київ пережив два вторгнення, чекаючи відповіді від НАТО протягом 14 років. "Настав час сісти за стіл переговорів і знайти конкретну відповідь на питання, як Україна буде інтегруватися в НАТО і коли вона стане членом альянсу", - сказав він.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна підтримав цей заклик, додавши, що необхідно надати Києву надійні гарантії безпеки після війни, щоб не залишати "сірих зон", якими може скористатися росія.

Столтенберг також закликав розробити рамки гарантій безпеки для Києва, щоб не допустити нових військових дій з боку росії.

Інші союзники, зокрема Німеччина та Люксембург, відзначили ризики, пов'язані з можливістю швидкого вступу України до НАТО.

Угорщина висловила думку, що це питання не може стояти на порядку денному майбутнього саміту.

"Політика відкритих дверей НАТО залишається чинною, але водночас зрозуміло, що ми не можемо говорити про прийняття нових членів, (які перебувають) у стані війни", - заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналєна Бербок.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті