Столтенберг оголосив про призначення Патріка Тернера старшим представником НАТО в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу, 17 липня, оголосив про призначення старшого представника для керівництва Представництвом НАТО в Україні. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна"

Як повідомляється Патрік Тернер (на фото) розпочне виконувати свої обов'язки в Києві у вересні 2024 року.

Раніше він обіймав посади помічника генерального секретаря НАТО з операцій і помічника генерального секретаря з оборонної політики та планування, а також низку керівних посад на державній службі Сполученого Королівства.

"Патрік Тернер привнесе в цю роль багаторічний досвід і лідерство. Як відданий своїй справі державний службовець, він має великий досвід досягнення результатів. Я впевнений, що він чудово впорається з цією важливою роллю, оскільки НАТО продовжує нарощувати свою підтримку Україні", - сказав Столтенберг.

Зі свого боку Тернер зазначив, що для нього велика честь бути призначеним старшим представником НАТО в Україні.

"Я з нетерпінням чекаю на можливість очолити представництво НАТО й дуже тісно співпрацювати з українською владою, а також із союзниками й партнерами НАТО, щоб допомогти надати підтримку Україні", - зазначив він.

Як старший представник Тернер очолить представництво й буде координатором взаємодії НАТО з українською владою в Києві. Він координуватиме зусилля НАТО й надаватиме Альянсу оцінки й поради щодо ситуації в Україні.

Нагадаємо, на саміті НАТО у Вашингтоні союзники домовилися створити групу НАТО зі сприяння безпеці та навчання для України для кращої координації надання військового обладнання та навчання для України. Цей захід ґрунтується на безпрецедентній підтримці НАТО України в захисті від російської агресії. Союзники також оголосили про готовність надати Україні довгострокову безпекову допомогу з мінімальним базовим обсягом у EUR40 млрд протягом наступного року й забезпечити стійкі рівні безпекової допомоги для України.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський впевнений, що Україна отримає запрошення та членство в НАТО одразу по закінченню війни.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2026
12:00

«Зеленському в Угорщині обміняли шило на мило». Російські ЗМІ про Україну

«Тиса» виступає проти членства України в ЄС і поставок зброї ЗСУ, а її лідер і майбутній прем'єр Угорщини Петер Мадяр критикує Київ за дискримінацію угорської меншини в Закарпатті так само жорстко, як Орбан.
Луганськ
15.04.2026
10:00

«Чим ми сьогоднішні відрізняємося від вас». Луганський щоденник

Ілюзія, з якою дуже солодко жити. Що прийде Україна, що все вирішиться, легко і швидко – борги будуть списані, спадкоємці визнані, угоди дозволені, а колишні анульовані, і далі за списком бажань… Багато хто вірить у це,  як з одного, так і з іншого...
Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Всі статті