Становить загрозу для всіх нас: у МЗС Австрії заявили про небезпечність і аморальність ядерних погроз

Жодна країна не має погрожувати застосуванням ядерною зброєю, адже це не лише надзвичайно небезпечно, а й морально неприйнятно та є порушенням міжнародного права. Про це з посиланням на Міністерство закордонних справ Австрії повідомляє РБК-Україна.

"Погрози ядерною зброєю надзвичайно небезпечні. Вони не тільки абсолютно морально неприйнятні, вони також знижують поріг гальмування для інших і явно порушують міжнародне право. Немає альтернативи ядерному роззброєнню, тому що поки існує ця жахлива зброя, вона становить загрозу для всіх нас. Ми повинні знищити його, перш ніж воно знищать нас", - сказав міністр закордонних справ Александер Шалленберг.

При цьому ризики ядерного конфлікту чи аварії залишаються значними, оскільки РФ погрожує застосувати ядерну зброю у рамках загарбницької війни проти України. Окрім цього, посилюється ядерна риторика на Корейському півострові, а також зростає напруженість у Південно-Китайському морі та Південній Азії.

Так, в усіх державах, які мають ядерну зброю, вона модернізується, і ознаки вказують на нову гонку ядерних озброєнь, хоч і з більшою кількістю гравців, ніж під час холодної війни, і тому набагато небезпечнішу.

"Небезпека ядерної ескалації - навмисної чи випадкової - вища, ніж була протягом тривалого часу. Настав час раз і назавжди розвіяти небезпечний міф про те, що ядерна зброя створює безпеку, навіть якщо вона призначена для стримування. Вона становить ризик для всіх нас і не знає кордонів", - додав Шалленберг.

За його словами, договір про заборону ядерної зброї створює правову основу і показує, що такий шлях можливий.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті