Ще 12 освітян-колаборантів з Луганської області отримали підозру

Підозру за колабораціонізм отримали ще 12 освітян з Луганщини. Про це повідомив Офіс генпрокурора України 26 вересня.

"За колабораціонізм притягуються до відповідальності ще 12 освітян з Луганщини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підозрювані до повномасштабного російського вторгнення працювали в навчальних закладах Старобільського, Сватівського та Щастинського районів. З них п’ятеро – колишні директори та заступники директорів шкіл. З весни 2022 року вони почали співпрацювати з ворогом. Добровільно погодилися очолити перепідпорядковані окупаційній владі РФ заклади освіти.

На сьогодні це так звані "Кононівський НВК", "Станично-Луганська середня школа с. Нижньотепле", "Шульгинська середня школа", "Муратівська школа", "Шарівська школа №17", "Станично-Луганська гімназія с. Широкий", "Лизинська школа №6", "Литвинівський НВК", а також "Старобільський коледж", що входить до "державної установи вищої освіти ЛНР "Луганський державний педагогічний університет".

Підкреслюється, що підозрювані займалися впровадженням в навчальний процес стандартів освіти держави-агресора. Оновили програму викладання із використанням російських підручників та змінили форму оцінювання на 5-бальну.  Вони пройшли спеціалізовані "курси підвищення кваліфікації", де вивчали російську методику викладання дисциплін та стандарти освіти.

Також прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно ще трьох окупаційних освітян – директорів так званих "Михайлюківської основної школи", "Новорозсошанської середньої школи", "Білокуракинської школи №1". Обвинувачені співпрацюють з пропагандистськими медіа та на камери висловлюють вдячність російським "волонтерам" й представникам окупаційних адміністрацій так званої "ЛНР".

Раніше повідомлялось, що трьом окупаційним чиновникам з Луганщини загрожує до 10 років позбавлення волі.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті