Ще 12 освітян-колаборантів з Луганської області отримали підозру

Підозру за колабораціонізм отримали ще 12 освітян з Луганщини. Про це повідомив Офіс генпрокурора України 26 вересня.

"За колабораціонізм притягуються до відповідальності ще 12 освітян з Луганщини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підозрювані до повномасштабного російського вторгнення працювали в навчальних закладах Старобільського, Сватівського та Щастинського районів. З них п’ятеро – колишні директори та заступники директорів шкіл. З весни 2022 року вони почали співпрацювати з ворогом. Добровільно погодилися очолити перепідпорядковані окупаційній владі РФ заклади освіти.

На сьогодні це так звані "Кононівський НВК", "Станично-Луганська середня школа с. Нижньотепле", "Шульгинська середня школа", "Муратівська школа", "Шарівська школа №17", "Станично-Луганська гімназія с. Широкий", "Лизинська школа №6", "Литвинівський НВК", а також "Старобільський коледж", що входить до "державної установи вищої освіти ЛНР "Луганський державний педагогічний університет".

Підкреслюється, що підозрювані займалися впровадженням в навчальний процес стандартів освіти держави-агресора. Оновили програму викладання із використанням російських підручників та змінили форму оцінювання на 5-бальну.  Вони пройшли спеціалізовані "курси підвищення кваліфікації", де вивчали російську методику викладання дисциплін та стандарти освіти.

Також прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно ще трьох окупаційних освітян – директорів так званих "Михайлюківської основної школи", "Новорозсошанської середньої школи", "Білокуракинської школи №1". Обвинувачені співпрацюють з пропагандистськими медіа та на камери висловлюють вдячність російським "волонтерам" й представникам окупаційних адміністрацій так званої "ЛНР".

Раніше повідомлялось, що трьом окупаційним чиновникам з Луганщини загрожує до 10 років позбавлення волі.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті