Розпочалися переговори щодо будівництва у Польщі великого збройового заводу для потреб України

Для потреб України в Польщі має бути збудований великий збройовий завод. Про це заявив голова комітету з оборони Великобританії, депутат британської палати громад Тобіас Еллвуд, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що в інтерв'ю Daily Telegraph Еллвуд зазначив, що переговори з цього питання вже розпочалися. Британський політик вважає, що західні уряди продемонстрували нестачу стратегічної далекоглядності у своїх планах допомогти Україні «вижити та процвітати».

При цьому Еллвуд привітав рішення про постачання танків західного виробництва, але зазначив, що нинішня модель пожертвувань Україні з різними ланцюжками постачання та типами боєприпасів є «нестійкою».

«Це просто неможливо у довгостроковій перспективі. Танки сьогодні – так. Але нам потрібна стратегія, щоб Україна могла захистити себе», - наголосив Еллвуд.

Депутат британського парламенту вважає, що в умовах скорочення запасів військової техніки у західних країнах створення збройового заводу в Польщі може допомогти перетворити Збройні сили України на сильнішу та незалежнішу армію. Газета пише, що переговори з Польщею про розміщення такого об'єкту вже розпочалися, і Еллвуд вважає, що Великобританія має взяти на себе ініціативу серед західних країн, які беруть участь у цьому проекті.

За даними видання, Україна може використати завод для виробництва німецьких танків Leopard 2 за ліцензією, щоб у майбутньому ще більше збільшити їхню наявність. Цей крок також значно послабить тиск на західні оборонні компанії, які борються зі зростанням попиту через війну в Україні та необхідністю поповнення запасів військ НАТО.

Статті

Луганськ
07.12.2024
13:43

"Мені пенсію Зеленський платить. Точніше  Америка". Луганський щоденник

Жити чесно можна, але тяжко. Особливо, коли поряд з тобою пенсіонери витрачають так легко і не рахуючи.
Країна
06.12.2024
10:46

Повернення на окуповані території: справжні історії та мотиви

"Повернення громадян України на окуповані території не входить у плани окупантів, їм не потрібні там люди, які мають історичну пам’ять (тобто можуть порівнювати, як там було при Україні)"
Країна
04.12.2024
23:55

“Керування відходами починають не з сортування”. Про одну з реформ на шляху до ЄС, про яку ніхто не говорить

Частка переробки відходів в Україні – близько 10 відсотків, решта йде на сміттєві полігони, переважна більшість з них – нелегальні. В країнах Європейського Союзу – приблизно навпаки: близько 90 відходів переробляються, тільки невелику частку з них...
Всі статті