Російський бізнес зацікавлений у родовищах рідкісноземельних елементів на захопленій частині Донеччини

Великі російські корпорації зацікавлені в розробці, видобутку та переробці на окупованій території Донецької області рідкісноземельних елементів. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на "заступника голови уряду ДНР" Володимира Єжикова.

«Що стосується рідкісноземельних ресурсів, то у них і попит на світовому ринку, і економічна доцільність розробки — динамічні. Багато рідкісноземельних елементів не мають широкого застосування, при цьому з урахуванням розвитку галузі електроніки попит на рідкісноземельні елементи зростатиме,— сказав Єжиков. — Якщо говорити про конкретні плани є зацікавленість великих російських корпорацій щодо організації розробки, видобутку та переробки у нас на території таких елементів, але далі поки ми не просунулися ні з точки зору видачі ліцензій. Але взагалі цю роботу планується вести».

Зазначимо, що одне з таких родовищ – цирконію – знаходиться на території Волноваського та Бойківського (в "ДНР" його називають Тельманівський) районів, а підприємство з переробки було у селищі Донське, яке росіяни захопили у лютому 2022 року.

У соцмережах також пишуть, що незабаром у "ДНР" буде введено "ліцензування видобутку корисних копалин відповідно до російських стандартів". І таким чином росія "перерозподілить" всі природні багатства на користь російського бізнесу, оскільки жоден місцевий бізнесмен та його діяльність не відповідають російським стандартам.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті