Росія не змогла знайти житло для 25 тисяч біженців з України

Майже 25 тис. біженців, які приїхали в росію після початку війни в Україні, досі живуть у пунктах тимчасового розміщення (ПТР) - дитячих таборах, на базах відпочинку і в готелях. Такі підрахунки провів сайт РБК на підставі відповідей влади з 45 регіонів РФ, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що багато хто з українських біженців самі знаходять постійне житло, але їм на зміну прибувають інші. 

Найбільше біженців налічується у Воронезькій області - там створено 78 ПВР, де проживає 4,7 тис. осіб. Ще близько 3 тис. - у Ростовській області, 2,4 тис. - у Краснодарському краї, трохи більше ніж 2 тис. - у Нижегородській області.

За словами керівника центру соціально-правової підтримки переселенців у Воронезькій області "Мистецтво жити" Юлії Нікіфорової, за рік склад тих, хто проживає в ПТР, змінився на 80-90%.

"Це досить живий механізм: хтось їде, приїжджають нові люди.  Більшість прибулих минулого року вже роз'їхалися", - пояснила вона. 

Виїжджають із пунктів тимчасового розміщення переважно ті, кому вдалося знайти роботу і винайняти житло. Чимало й тих, хто повертається назад на батьківщину.

"Водночас є самотні пенсіонери, які втратили родичів і перебувають у ПТР самі. Навіть якщо їм вдалося оформити документи, отримати пенсію, у них, по суті, немає жодної перспективи побудувати собі житло - їм ніде більше жити, а заробляти на квартиру вони вже не можуть", - розповіла Нікіфорова.

Здебільшого залишилися ті, хто досі не вирішив питання з працевлаштуванням і подальшим проживанням, підтвердив керівник Центру гуманітарної допомоги соціального відділу Єкатеринбурзької єпархії Євген Шатських. Більшість біженців, з якими поговорив РБК, задоволені умовами в ПТР, але є й ті, хто скаржиться на нестерпні умови.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті