"Ми немов бомжі тут". Майже 600 біженців із Донецька "зависли" у підмосковній глушині без грошей та документів

Майже 600 біженців із Донецька "зависли" у підмосковній глушині без грошей та документів. Про це повідомила російська газета "МК".

Видання, абсолютно лояльне путінському режиму, змушене визнати, що "п'ятсот вивезених до Росії донецьких біженців з дітьми волають про допомогу".

"Майже 600 біженців з Донецька практично зависли в підмосковній глушині в дитячому санаторії без грошей і документів. Людей поселили у федеральному дитячому будинку відпочинку у підмосковному Непеціному під Коломною. Найпершу групу завезли ще наприкінці вересня 2022 року, і з того часу було три «дозаїзди». Загалом тут зараз перебувають близько 500 осіб. Говорять, що скоро прибудуть ще. Але ті, хто вже приїхав, досі не мають офіційного статусу, не можуть влаштуватися на роботу, їм припинили виплати. Фактично, вони тут на пташиних правах і не знають, що буде завтра", - повідомляє "МК".

Газета уточнює, що біженці намагаються домогтися від російських чиновників відповідей на багато питань, проте натикаються на глуху стіну байдужості.

Донецькі біженці скаржаться, що гроші, які привезли з собою, "хто 20 тисяч, хто 30", швидко закінчилися, а влаштуватися на роботу неможливо.

"Їх нікуди не беруть, крім продавців у мережеві супермаркети. Навіть із вищою освітою... І найголовніше, що люди не можуть зрозуміти, на яких підставах вони тут живуть. Як евакуйовані? Біженці? Переселенці?", - пише "МК" .

"Ми немов бомжі тут... без реєстрації, без доходів, які у нас були в Донецьку, але довести їхню наявність ми не можемо", - нарікають донецькі біженці.

"МК" зазначає, що при в'їзді до РФ "у багатьох жителів ЛДНР на руках уже були оформлені на батьківщині російські паспорти".

"Тобто біженцями вони вважатися за будь-якого розкладу не могли. Але на що вони могли розраховувати? Вже тоді вимальовувалися досить невиразні перспективи їхнього майбутнього: адаптуватися до російської реальності виявилося досить складно. Райдужно зустріти із хлібом-сіллю на вокзалі – це одне, розселити у пунктах тимчасового розміщення та регулярно годувати на виділені бюджети – інше, а допомагати людям реально облаштувати своє життя, вирішити їхні соціальні проблеми – третє. І тут інтереси чиновників можуть не співпадати з інтересами тих, хто приїхав. Влада вважає, що їм мають бути вдячні за все і не вимагати більшого...", - констатує "МК".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті