РФ щомісяця мобілізує близько 20 тисяч людей - ГУР

Росія щомісяця мобілізує близько 20 тисяч людей. Про це розповів представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов на брифінгу 18 серпня.

"Щодня і щомісяця ці заходи тривають, і щомісяця близько 20 тисяч осіб мобілізуються, – сказав Юсов. – Нещодавно мер Москви Сергій Собянін назвав цікаву цифру - 45 тисяч москвичів, які начебто перебувають на фронті. Перед цим ця цифра була 35 тисяч".

Представник ГУР відзначив, що фактично мер зізнався в тому, що лише за декілька місяців в столиці було додатково мобілізовано близько 10 тисяч людей.

За словами Юсова, мобілізаційна кампанія в росії продовжується "в різний спосіб, різними методами".

Представник ГУР також зауважив, що йдеться саме про примусову мобілізацію, однак дітей чиновників й олігархів вона не зачіпає. Переважно мобілізують тих, хто лише нещодавно отримав паспорт.

"Це показник критеріїв отримання російського паспорта, що створює потенційну загрозу, – пояснив Юсов. – З високою ймовірністю людина буде схоплена і виправлена на війну".

Раніше повідомлялось, що Кремль готується мобілізувати кілька сотень тисяч осіб, щоб створити нові військові формування.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті