Рада прийняла закон щодо посилення самостійності САП. Железняк заявив, що "правки Лозового" скасовані дуже частково

Верховна Рада в цілому прийняла закон, яким вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів та керівництва та передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі 8 грудня.

"Незалежність САП прийнята в цілому. За - 298", - зазначив нардеп.

Законом вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів та керівництва. САП виокремлюється в окремий орган зі структури Офісу Генерального прокурора. Передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП.

Скасовуються поправки щодо терміну розслідування до вручення підозри. На період воєнного стану було встановлено термін 30 місяців для розслідування до вручення підозри, тепер ці обмеження скасовано і розслідування може тривати безтерміново.

Ярослав Железняк  зауважив, що в законопроекті тільки дуже частково скасовані деякі норми по "правкам Лозового".

"Прийняття законопроекту є однією з основних вимог МВФ та ЄС, а також послів G7. Правда, позиція останніх по правкам Лозового була проігнорована", - зазначив нардеп.

Як повідомлялось раніше, Рада підтримала збільшення кількості складу НАБУ.

Статті

Світ
11.05.2024
10:03

"Майбутнє українського Донбасу видається все більш похмурим". Західні медіа про Україну

...Китайці, ймовірно, вирішили, що погрози Байдена були блефом. У березні 2023 року Сі відвідав Кремль, зухвало демонструючи солідарність з Путіним. Це виявилося переломним моментом у війні Москви, фактично перетворивши конфлікт на опосередковану...
Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Всі статті