Робота на оборонних підприємствах: Чехія готова прийняти кілька тисяч фахівців з України

Чеська Республіка готова прийняти до кількох тисяч фахівців з України, які працюватимуть над спільними проектами на оборонних підприємствах країни. Про це в інтерв'ю «Чеському Радіо» повідомив заступник міністра оборони Чехії Томаш Копечни, - пише uamedia.eu.


Він також уточнив, що запланований прийом фахівців стане результатом домовленості, досягнутої між прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та президентом України Володимиром Зеленським у жовтні 2022 р. у Києві.

Томаш Копечни вважає, що робота українських інженерів та техніків на чеських військових підприємствах посилить обороноздатність України, Чехії та НАТО, допоможе розвитку чеської промисловості та збільшить бюджетні доходи.

Метою проекту є створення спільних виробничих потужностей, що дозволить українським фахівцям працювати на безпечних майданчиках у Чехії. Домовленість включає, перш за все, ремонт та модернізацію важкої військової техніки. При цьому Міністерство оборони через питання безпеки відмовилося повідомити деталі.

«Загалом я можу сказати, що на першому етапі ми зосередимося на потужностях із модернізації та ремонту, а пізніше також на виробництві важкого озброєння», – повідомив Копецький. Він уточнив, що у першому півріччі 2023 р. має розпочатися виробництво деяких ключових збройових систем та компонентів.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті