Путін збільшив штатну чисельність збройних сил до 1,32 млн осіб. У РФ можуть відновити мобілізацію

Увечері 1 грудня Кремль опублікував указ путіна, згідно з яким штатна чисельність ЗС РФ збільшується до 1 320 000 осіб. Про це повідомляє Телеграм-канал Бі-бі-сі.

Зазначається, що попередній указ від 25 серпня 2022 р. путін скасував. Тоді штат армії було збільшено до 1 150 628 військових. На той момент у РФ діяв указ 2017 року - за ним штат мав становити 1 013 628 військових, і з цим указом росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, нагадав Бі-бі-сі голова правозахисної організації "Гражданин.Армія.Право" Сергій Кривенко (його та організацію визнано в РФ "іноземними агентами").

Кривенко, посилаючись на оцінки експертів, зазначає, що в реальності, з урахуванням втрат, російська армія в серпні 2022 року могла налічувати приблизно 850 тисяч військових - і вже за місяць після указу про збільшення штатної чисельності до 1,15 млн - тобто приблизно на 300 тисяч осіб - у росії було оголошено мобілізацію.

"Зараз ситуація повторюється. Формально чисельність збільшено на 170 тисяч, але з урахуванням втрат, реально Міноборони потрібно заповнити нестачу знову приблизно 300 тисяч військових", - міркує Кривенко. Він каже, що вже в грудні в росії можуть відновити призов за мобілізацією і призвати в армію із запасу приблизно стільки ж військових, скільки минулого року.

"Можливо, саме цим пояснюються безпрецедентні масові облави на строковиків у нинішній призов - військкомати можуть поспішати виконати план, щоб підготуватися до призову за мобілізацією", - припускає Кривенко.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті