У Москві відбуваються безпрецедентні облави на чоловіків призовного віку. Хапають і донецьких

У Москві відбуваються безпрецедентні облави на чоловіків призовного віку - столичні військкомати за один день без повісток масово відправляють в армію людей із серйозними захворюваннями і приїжджих з інших регіонів. Про це повідомляє Телеграм-канал Бі-бі-сі.

"Я навіть не встиг прокинутися. Нас насильно посадили в автобус і відвезли в невідомому напрямку", - розповів Бі-бі-сі 21-річний вахтовик із Донецька. Він утік із військкомату Москви, де в нього забрали єдиний російський паспорт.

Московського студента, який приніс до військкомату довідку про відстрочку, "закували в кайданки, засунули в машину і силою доставили на збірний пункт", розповів Бі-бі-сі його батько.

"Я, звісно, не лікар, але мені здається, що він здоровий", - так відповів у суді співробітник військкомату на запитання про причини скасування важкого діагнозу призовника, розповіла Бі-бі-сі юрист Олена Савельєва з адвокатського бюро "Kaloy.ru".

Зазначається, що кількість судових спорів із призовними комісіями порівняно з 2022 роком зросла втричі і наближається до тисячі справ, підрахували в правозахисній коаліції "Заклик до совісті".  

Як повідомлялося, у РФ дружини "мобіків" опублікували маніфест і петицію проти безстрокової мобілізації - "Нас на*бали і вас на*бут".

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті