Президент Литви Гітанас Науседа, який активно підтримує Україну, переобраний на другий термін

У Литві в другому турі президентських виборів переміг чинний президент країни Гітанас Науседа. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

За даними головної виборчої комісії Литви, Науседа набрав 74,43% голосів. Його суперниця, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, отримала 24% голосів. Явка на голосуванні становила 49,6%.

60-річний Гітанас Науседа очолює Литву з липня 2019 року. Цей термін стане для нього другим і останнім. Згідно з Конституцією Литви, президент не може обиратися більше двох разів поспіль.

Науседа подякував литовському народу за надану йому довіру. "Я прекрасно розумію, що цим кредитом довіри мені доведеться дорожити", - заявив він, виступаючи перед журналістами.

Обраний президент пообіцяв продовжити нинішній зовнішньополітичний курс Литви і висловив сподівання, що країна отримає ще більше користі від співпраці з Євросоюзом і НАТО.

Головною темою президентських перегонів стала війна РФ проти України та її наслідки для національної безпеки Литви. Обидва кандидати виступають за всебічну підтримку України у війні з росією і зміцнення НАТО.

Науседа зробив собі ім'я як рішучий прихильник України в її обороні від російської агресії.

"Давайте не будемо плекати ілюзій, що Володимир Путін готовий до якихось мирних переговорів, - сказав Науседа журналістам після першого туру виборів. - Іншого способу зупинити це, крім як ефективно підтримувати Україну, просто немає, головне - зробити це швидко".

Як повідомлялося, президент Литви був присутній на похороні литовського військового, який загинув за свободу України.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті