Президент Литви Гітанас Науседа, який активно підтримує Україну, переобраний на другий термін

У Литві в другому турі президентських виборів переміг чинний президент країни Гітанас Науседа. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

За даними головної виборчої комісії Литви, Науседа набрав 74,43% голосів. Його суперниця, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, отримала 24% голосів. Явка на голосуванні становила 49,6%.

60-річний Гітанас Науседа очолює Литву з липня 2019 року. Цей термін стане для нього другим і останнім. Згідно з Конституцією Литви, президент не може обиратися більше двох разів поспіль.

Науседа подякував литовському народу за надану йому довіру. "Я прекрасно розумію, що цим кредитом довіри мені доведеться дорожити", - заявив він, виступаючи перед журналістами.

Обраний президент пообіцяв продовжити нинішній зовнішньополітичний курс Литви і висловив сподівання, що країна отримає ще більше користі від співпраці з Євросоюзом і НАТО.

Головною темою президентських перегонів стала війна РФ проти України та її наслідки для національної безпеки Литви. Обидва кандидати виступають за всебічну підтримку України у війні з росією і зміцнення НАТО.

Науседа зробив собі ім'я як рішучий прихильник України в її обороні від російської агресії.

"Давайте не будемо плекати ілюзій, що Володимир Путін готовий до якихось мирних переговорів, - сказав Науседа журналістам після першого туру виборів. - Іншого способу зупинити це, крім як ефективно підтримувати Україну, просто немає, головне - зробити це швидко".

Як повідомлялося, президент Литви був присутній на похороні литовського військового, який загинув за свободу України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті