Президент Литви Гітанас Науседа, який активно підтримує Україну, переобраний на другий термін

У Литві в другому турі президентських виборів переміг чинний президент країни Гітанас Науседа. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

За даними головної виборчої комісії Литви, Науседа набрав 74,43% голосів. Його суперниця, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, отримала 24% голосів. Явка на голосуванні становила 49,6%.

60-річний Гітанас Науседа очолює Литву з липня 2019 року. Цей термін стане для нього другим і останнім. Згідно з Конституцією Литви, президент не може обиратися більше двох разів поспіль.

Науседа подякував литовському народу за надану йому довіру. "Я прекрасно розумію, що цим кредитом довіри мені доведеться дорожити", - заявив він, виступаючи перед журналістами.

Обраний президент пообіцяв продовжити нинішній зовнішньополітичний курс Литви і висловив сподівання, що країна отримає ще більше користі від співпраці з Євросоюзом і НАТО.

Головною темою президентських перегонів стала війна РФ проти України та її наслідки для національної безпеки Литви. Обидва кандидати виступають за всебічну підтримку України у війні з росією і зміцнення НАТО.

Науседа зробив собі ім'я як рішучий прихильник України в її обороні від російської агресії.

"Давайте не будемо плекати ілюзій, що Володимир Путін готовий до якихось мирних переговорів, - сказав Науседа журналістам після першого туру виборів. - Іншого способу зупинити це, крім як ефективно підтримувати Україну, просто немає, головне - зробити це швидко".

Як повідомлялося, президент Литви був присутній на похороні литовського військового, який загинув за свободу України.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті