Мінспорту та НОК України мають саме зараз вирішувати, чи бойкотувати відбіркові змагання до Олімпіади - Беленюк

Допуск росіян і білорусів до міжнародних змагань з фехтування є прецедентом, через який інші міжнародні федерації можуть приймати рішення про такий самий допуск, і Мінспорту та НОК України мають саме зараз вирішувати, чи бойкотувати відбіркові змагання до Олімпіади. Про це заявив чемпіон Олімпійських ігор 2020 року, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту у Верховній Раді України IX скликання Жан Беленюк у своєму Телеграм-каналі 11 березня.

"Тенденція зрозуміла. У фехтуванні починається відбірковий етап до Олімпіади 2024, що вказує нам відповідь на запитання "Чи допустять росіян до Ігор?", – написав Беленюк. – Думаю, що інші міжнародні федерації, чия політична воля сприяє допущенню, буде жвавіше приймати рішення на користь допуску, маючи "прецедент фехтування". Тож настає час вирішувати НОКу/МінСпорту, що робити українським спортсменам на етапі відбору до Олімпіади, де будуть брати участь росіяни та білоруси".

Як зауважив Беленюк, при виборі бойкоту відбіркових змагань питання бойкоту Олімпіади Україною просто стає неактуальним, бо "ніхто без ліцензій туди просто не потрапить".

Він нагадав, що 10 березня Міжнародна федерація фехтування прийняла рішення про допуск росіян і білорусів до міжнародних змагань. Голосів "за" було 89, проти – 46.

"Перевага тих, хто підтримав таке рішення у голосуванні, вражає", – підкреслив Беленюк.

Раніше повідомлялось, що організатори Олімпіади 2024 року в Парижі заявили, що підкоряться рішенню МОК про участь росії.

Раніше також повідомлялось, що Велика Британія вимагає від спонсорів здійснити тиск на МОК щодо допуску спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіаду.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті