Прем'єр-міністр Італії переконала Орбана не перешкоджати Україні - ЗМІ

Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні спромоглася переконати угорського колегу Віктора Орбана відмовитися від накладання вето на початок переговорів з Україною про приєднання до Європейського союзу. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на газету Libero.

Зазначається, що Мелоні змогла донести до колеги необхідність дати зелене світло переговорам про майбутнє членство в ЄС обох країн (Україні та Молдови), а також наданню Грузії статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.

"Під час голосування по Києву угорський прем'єр залишив залу, але це була стратегія, заздалегідь узгоджена з Римом", – йдеться у матеріалі.

У повідомленні нагадується, що на саміті Європейського Союзу в Брюсселі в четвер, 14 грудня, лідери країн-членів Європейського Союзу на саміті у Брюсселі вирішили розпочати переговори з Україною про вступ до блоку.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів, що під час саміту вісім годин відмовляв лідерів Євросоюзу від "поганого рішення" розпочати переговори з Україною щодо вступу. Також Орбан повідомив, що наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 млрд євро, а його політичний радник Балаж Орбан пригрозив Європейському союзу подальшим шантажем із боку Будапешта в контексті вступу України до ЄС.

Як повідомлялося, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна обов'язково отримає 50 мільярдів євро допомоги, про які 26 лідерів домовилися на саміті ЄС – навіть якщо Угорщина продовжить блокувати угоду про бюджет.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті