Шольц: Україна неодмінно отримає 50 млрд євро, з Орбаном чи без

Україна обов'язково отримає 50 мільярдів євро допомоги, про які 26 лідерів домовилися на саміті ЄС – навіть якщо Угорщина продовжить блокувати угоду про бюджет. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, пише "Європейська правда" з посиланням на n-tv.

На випадок, якщо угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан не поступиться на спеціальному саміті, запланованому на січень, Шольц сказав: "У нас є інші можливості допомогти Україні".

Однак, за його словами, від спроби знайти рішення в рамках звичайного бюджету не варто відмовлятися. Він оптимістично налаштований, що це вдасться.

Шольц відкинув вимогу Орбана розблокувати кошти ЄС, заморожені через порушення верховенства права в Угорщині, в обмін на відмову від права вето. За його словами, не можна змішувати різні речі.

Після саміту ЄС президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія буде розробляти новий варіант пропозиції для фінансування допомоги Україні та інших нових видатків, але вже є зобов’язання столиць профінансувати програму.

Як повідомлялося, у ніч на п’ятницю Орбан заблокував спільне рішення ЄС про пакет бюджетних рішень, частиною якого є 4-річна допомога Україні на суму 50 млрд євро. Утім, лідери ЄС вірять у спільне рішення про 50 млрд євро на початку 2024 року.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті