Зеленський та Свириденко підтвердили: Україна отримала €5,9 млрд від Євросоюзу

"Сьогодні є важливе рішення на підтримку нашої країни з боку партнерів. Україна отримала €5,9 млрд від Європейського Союзу в межах ERA Loans та Ukraine Facility. Дякую!", - повідомив у Телеграм 13 листопада Президент Володимир Зеленський.

"Важливо, що механізм ERA Loans профінансований із прибутків від заморожених російських активів, і це вже змушує Росію платити за свою агресію. Тільки тиск може спрацювати задля миру, і тому маємо посилювати роботу над використанням російських активів", - підкреслив Президент.

"Дуже розраховуємо на оперативне політичне рішення щодо репараційного кредиту та повного використання цих коштів на захист України", - додав Зеленський.

Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила, що €4,1 млрд у межах механізму ERA Loans — завершальний транш у рамках програми на €18 млрд, профінансованої з прибутків від заморожених російських активів. А ще €1,8 млрд — у межах Ukraine Facility.  

"Ці кошти про врятовані життя, відновлену інфраструктуру, зміцнену економіку. Це означає, що більше внутрішніх ресурсів ми можемо спрямовувати на головне — оборону. Європа стоїть поруч з Україною. Агресор обов’язково заплатить. Справедливість переможе", - підкреслила Свириденко.

Як повідомлялося, ЄС виділив Україні майже 6 млрд євро за рахунок доходів від російських активів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Донбас
04.12.2025
11:41

«Військові зроблять те, що їм накажуть» - офіцер-донеччанин про «виведення військ з Донбасу» та проблеми ЗСУ

Якщо, не дай Боже, так станеться, то це буде максимальною дурістю, яка тільки може бути. Я не вірю, що таке може статися. Вивести звідси військових – це добровільно відмовитись від своєї території.
Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Всі статті