Прага та Київ домовилися: навчання школярів у Чехії полегшать, а студентам дадуть стипендію

Прага та Київ підписали угоду про співпрацю, мета якої, серед іншого, у тому, щоб уніфікувати процес освіти та викладання. Про це заявили міністр освіти ЧР Володимир Балаш та його український колега Сергій Шкарлет, які підписали двосторонню угоду, - повідомляє "Чеське радіо".

Для українських школярів нововведення, наприклад, означає, що онлайн-уроки в українських школах будуть обмежені.

Угода охоплює усі рівні освіти. Україна та Чеська Республіка, виходячи з цього, взаємно визнаватимуть освітні програми у рамках досягнутої сторонами домовленості.

За словами Балаша, забезпечуване початковими школами України онлайн-навчання українських дітей, які відвідують початкову школу в Чеській Республіці, буде обмежено, оскільки уроки у двох школах часто обертаються навантаженням школярів. Таким чином, учні відповідно до нових правил повинні вивчати дистанційно лише українську мову та українські реалії.

За словами Шкарлета, освіта на дистанті надається більшістю початкових шкіл, які діють в Україні.

Відвідування початкової школи є обов'язковим для українських біженців у Чеській Республіці з вересня. За словами прес-секретаря Міністерства освіти Анети Лєднової, відомство не проводить перевірки відвідуваності.

Угода між Чеською Республікою та Україною також передбачає надання стипендій українським студентам, які навчаються у вишах, та спільні наукові та освітні проекти. Як інформував Балаш, на стипендії цих студентів було виділено 150 мільйонів крон.

За словами українського міністра, Чеська Республіка прийняла близько 80 870 українських школярів та студентів під час війни. Точна кількість біженців з України, які відвідують школи в Чехії, буде відома до кінця листопада, повідомляє Міністерство освіти.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Всі статті