Поїздка Макрона до Китаю не виправдала його сподівань щодо війни в Україні - Bloomberg

Президент Франції Еманюель Макрон та голова Китайської наородної республіки Сі Цзіньпінь домовилися про спільні зусилля для досягнення миру в Україні. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що спільна заява лідерів двох країн не виправдала сподівань президента Франції Еммануеля Макрона щодо його триденного візиту до Китаю.

Китайська підтримка домовленого фіналу була представлена високопосадовцем Франції як ознака того, що друга за величиною економіка світу готова ефективно брати участь у мирних зусиллях. Макрон сподівався переконати свого китайського колегу Сі Цзіньпіна використати свій вплив на президента росії путіна, щоб допомогти припинити війну.

"Я знаю, що можу розраховувати на те, що ви повернете росію до розуму і всіх за стіл переговорів", — сказав Макрон Сі під час зустрічі в Пекіні в четвер.

Під час візиту президент Китаю утримався від згадок росії чи путіна у публічних висловлюваннях. Зобов’язання Китаю не вийшли за рамки існуючої пропозиції з 12 пунктів щодо припинення війни.

Як повідомлялося раніше, глава КНР вважає, що "конфлікт навколо України" може бути врегульований лише політичним шляхом

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті