Глава КНР вважає, що "конфлікт навколо України" може бути врегульований лише політичним шляхом

Голова КНР Сі Цзіньпін переконаний, що "конфлікт навколо України" може бути врегульований лише політичним шляхом. Про це Сі заявив 7 квітня в китайському місті Гуанчжоу під час вечері з президентом Франції Емманюелем Макроном, який відвідав КНР із триденним державним візитом, повідомляє DW.

За словами глави КНР, усі сторони мають "зустрітися на півдорозі", щоб погодити умови для такого рішення.

Раніше Китай та Франція у спільній декларації за підсумками візиту Макрона заявили про підтримку кроків щодо досягнення миру в "конфлікті навколо України".

"Обидві сторони підтримують будь-які зусилля на користь повернення миру в Україні на основі міжнародного права, цілей та принципів Статуту ООН", - йдеться у документі, опублікованому 7 квітня на сайті Єлисейського палацу.

У спільній заяві лідерів двох країн також зазначається, що Китай і Франція "виступають проти збройних атак на атомні електростанції та інші мирні ядерні об'єкти та підтримують Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у його зусиллях відігравати конструктивну роль у зміцненні надійності та безпеки мирних ядерних об'єктів, включаючи Запорізьку АЕС".

Сі Цзіньпін та Макрон наголосили на важливості скрупульозного дотримання міжнародного гуманітарного права всіма "сторонами конфлікту".

"Сторони закликають захищати жінок і дітей - жертв конфлікту та нарощувати гуманітарну допомогу в зонах конфлікту, забезпечувати безпечний, швидкий та безперешкодний доступ гуманітарної допомоги тим, хто потребує відповідності з міжнародними зобов'язаннями", - йдеться у спільній заяві Пекіна та Парижа.

Як повідомлялося, Макрон прямо закликав Сі Цзіньпіна «образумити Росію».

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті