Понад 60% українців виступають за повну заборону УПЦ МП - КМІС

За результатами опитування Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 82% українців не довіряють УПЦ МП. Про це 9 травня повідомив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Ми ставили моніторингове запитання, якою має бути політика щодо цієї церкви. Було три варіанти, від не втручатися і розслідувати окремі правопорушення, якщо вони є, до встановлення державного контролю чи повної заборони. Зараз понад 60% українців виступають за повну заборону УПЦ МП. Ще 20% виступають за встановлення державного нагляду, контролю над нею. Лише 12% вважають, що не потрібно втручатися в справи цієї церкви", - зазначив він.

Щонайменше за останній рік УПЦ МП не спромоглася довести українським громадянам, що вона є українською, що в неї немає зв'язків з РФ, зауважив Грушецький.

"Ми проводимо це опитування вже не перший раз. Питання цікавить з декількох ракурсів. Перше: як взагалі українці ставляться до української православної церкви, яка точно до травня 2022 року була церквою московського патріархату. Зараз вимагають це оспорювати, але сприйняття не змінюється. Наразі 82% українців не довіряють УПЦ МП. Хоча вона може зберігати контроль над більшістю парафій, абсолютна більшість українців їй не довіють. Лише до 10% українців ідентифікують себе з УПЦ МП. Деякі західні коментатори бачать ці дані як фальсифіковані. Мовляв, це спроба підбурювання до насильства проти парафіян УПЦ МП, але насправді це не так. Більшість людей висловлюють претензії навіть не до місцевих священників, а до верховного керівництва цієї церкви, які не здатні до реформування", - розповів виконавчий директор КМІС.

Як повідомлялося, за даними єдиного держреєстра, понад 8 тисяч церков в Україні досі пов'язані з московським патріархатом

Наадаємо, СБУ повідомила про підозру одному із очільників УПЦ (МП), який закликав помолитися за рашистів у війні проти України

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті