Понад 60% українців виступають за повну заборону УПЦ МП - КМІС

За результатами опитування Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 82% українців не довіряють УПЦ МП. Про це 9 травня повідомив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Ми ставили моніторингове запитання, якою має бути політика щодо цієї церкви. Було три варіанти, від не втручатися і розслідувати окремі правопорушення, якщо вони є, до встановлення державного контролю чи повної заборони. Зараз понад 60% українців виступають за повну заборону УПЦ МП. Ще 20% виступають за встановлення державного нагляду, контролю над нею. Лише 12% вважають, що не потрібно втручатися в справи цієї церкви", - зазначив він.

Щонайменше за останній рік УПЦ МП не спромоглася довести українським громадянам, що вона є українською, що в неї немає зв'язків з РФ, зауважив Грушецький.

"Ми проводимо це опитування вже не перший раз. Питання цікавить з декількох ракурсів. Перше: як взагалі українці ставляться до української православної церкви, яка точно до травня 2022 року була церквою московського патріархату. Зараз вимагають це оспорювати, але сприйняття не змінюється. Наразі 82% українців не довіряють УПЦ МП. Хоча вона може зберігати контроль над більшістю парафій, абсолютна більшість українців їй не довіють. Лише до 10% українців ідентифікують себе з УПЦ МП. Деякі західні коментатори бачать ці дані як фальсифіковані. Мовляв, це спроба підбурювання до насильства проти парафіян УПЦ МП, але насправді це не так. Більшість людей висловлюють претензії навіть не до місцевих священників, а до верховного керівництва цієї церкви, які не здатні до реформування", - розповів виконавчий директор КМІС.

Як повідомлялося, за даними єдиного держреєстра, понад 8 тисяч церков в Україні досі пов'язані з московським патріархатом

Наадаємо, СБУ повідомила про підозру одному із очільників УПЦ (МП), який закликав помолитися за рашистів у війні проти України

Статті

Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Луганськ
12.06.2024
11:23

Екологічна катастрофа, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців: больові точки Луганщини очима Артема Лисогора

Менше 50 – НЕ тисяч, а ОСІБ. Те, що кількість мешканців вільної території Луганщини обчислюється не ТИСЯЧАМИ ОСІБ, а ОСОБАМИ, складно пояснити навіть колегам-журналістам з інших частково окупованих регіонів України. Бо в це важко повірити...
Всі статті