Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
"Від початку повномасштабної російської війни Служба безпеки України розпочала понад 180 кримінальних проваджень проти священнослужителів Української православної церкви московського патріархату. 38 з них уже отримали реальні вироки суду", - повідомили в СБУ у відповідь на запит LIGA.net.
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
Серед священнослужителів, щодо яких було розпочато розслідування, 23 архієреї.
Протягом 2024 року було винесено 11 обвинувальних вироків у різних регіонах України щодо представників УПЦ (МП). Їх звинувачували за різними статтями:у діях, що спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; у виготовленні й поширенні комуністичної або нацистської символіки, чи пропаганді тоталітарних режимів;у виправдовуванні збройної агресії Росії проти України й пособництві Росії; у порушенні рівноправності громадян залежно від релігійних переконань, національної належності та інших переконань; у державній зраді й колабораційній діяльності; у нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень.
У 2025 році суд виніс вироки ще 11 представникам УПЦ (МП). Їх було визнано винуватими за схожими статтями Кримінального кодексу.
У СБУ наголосили, що дотримуються принципу неупередженості до будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання. Але наголосили, що Росія багато років використовувала церкву як інструмент гібридної війни для поширення "руського миру".
Голова СБУ Василь Малюк неодноразово зазначав, що служба не бореться з церквою, але якщо людина у рясі та з кадилом вчиняє злочини, то для неї немає жодної індульгенції.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту