Єдиний реалістичний "мирний план" – це руйнування російської економіки та розпад РФ – воєнний експерт Роман Світан

Україна не перебуває у критичному військовому становищі, однак потребує негайного посилення системи управління обороною та перезавантаження виконавчої влади. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив воєнний експерт Роман Світан.

За словами Світана, головною проблемою залишається не фронт, а неефективна та корумпована виконавча влада, яку необхідно замінити для переходу країни на режим воєнного управління.

"Зараз є проблема корумпованої виконавчої влади. Її потрібно змінити. Верховна Рада може за 24 години висловити недовіру уряду й відправити його у відставку. Наступного дня треба заводити у владу офіцерів стратегічного рівня – полковників і генералів, які мають підготовку з управління державою у воєнний час", – сказав експерт.

Роман Світан наголосив, що нестача особового складу залишається ключовим ризиком, і саме нова виконавча влада з військових зможе оперативно посилити армію.

"Перевести країну на воєнні рейки може лише влада, сформована з людей із базовою військовою освітою. Тоді умовний прем’єр зможе поставити завдання міністру внутрішніх справ, і 30–50% особового складу МВС – це 100–150 тисяч людей – можна буде долучити до формування бойових підрозділів", – пояснив він.

Таке рішення, за його словами, дозволить швидко стабілізувати ситуацію на фронті.

"Після цього проблем на лінії фронту не буде: створиться 'kill zone' у 10–50 км залежно від дальності наших засобів ураження. А паралельно ППО, Повітряні сили, ВМС, ГУР, СБУ, зовнішня та прикордонна розвідка працюватимуть по тилах противника, як це відбувається останні чотири місяці", – сказав експерт.

Світан наголосив, що удари по російській економіці здатні створити умови для внутрішнього розпаду РФ.

"Після руйнування економіки – а на це потрібно рік-півтора – Росія почне розпадатися зсередини, як СРСР. Якщо зупинити потік нафтових доларів у Москву, 21 республіка РФ піде у 'вільне плавання'. І ми забудемо про Російську Федерацію", – заявив він.

Експерт підкреслив, що це єдиний реалістичний "мирний план", здатний забезпечити безпеку в Україні та Європі.

Як повідомлялося раніше, Україна знову завдала удару по одному з найбільших у РФ виробників хімікатів для військового комплексу.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Всі статті