Польські бойові медики у Бахмуті: "Доки в окопах перебуватиме хоч один український солдат, ми теж там будемо" 

"Доки в окопах перебуватиме хоч один український солдат, ми теж там будемо", - заявив "Польському радіо" Дам'ян Дуда - керівник групи бойових медиків «W międzyczasie», яка нині рятує життя військових на Бахмутському напрямку.

Зазначається, що польські волонтери з групи бойових медиків близько двох тижнів тому дісталися позицій у Бахмуті та почали свою роботу на передовій.

«На даний момент у Бахмуті працює одна команда з кількох людей разом з українськими підрозділами. Завдання хлопців полягає у тому, щоби забирати поранених з передової, стабілізувати та транспортувати їх до лікарні - з Бахмута у відносно безпечні місця, тобто лікарні та пункти стабілізації життя», - каже Дам'ян Дуда.

Уточнюється, що групу польських медиків, яка зараз перебуває в Бахмуті, вибрали з 200 осіб, які зголосилися вирушити на фронт і допомагати там.

Дам'ян Дуда зазначив, що мовного бар'єру у поляків немає.

"Немає проблем зі спілкуванням. Українські колеги повністю нам довіряють. Коли ми були у Соледарі, то працювали з 46-ою окремою аеромобільною бригадою, з командиром батальйону Анатолієм, позивний "Купол". І ми дуже раді, що могли працювати з командиром батальйону, з хорошим командиром, тому що оборона Соледару була однією з найгероїчніших подій, які я бачив у своєму житті. Проблем зі спілкуванням, коли йдеться про отримання інформації про українських військових, про те, де знаходяться поранені, не було", - підкреслив Дам'ян Дуда.

На запитання, чи бачив він зворушливе відео, як польський медик рятує життя українського військового - вони їдуть в машині, і медик його заспокоює, кажучи: «Не хвилюйся, братику, все буде добре», Дуда зізнався: «Так, це був я. Ми везли хлопця з Соледару, який мав дуже важкі поранення голови. Крім того, він захлинався кров’ю. Тож все відбувалося дуже швидко. На щастя, його вдалося довезти до пункту стабілізації життя. І, наскільки мені відомо, хлопець вижив».

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті