Польські бойові медики у Бахмуті: "Доки в окопах перебуватиме хоч один український солдат, ми теж там будемо" 

"Доки в окопах перебуватиме хоч один український солдат, ми теж там будемо", - заявив "Польському радіо" Дам'ян Дуда - керівник групи бойових медиків «W międzyczasie», яка нині рятує життя військових на Бахмутському напрямку.

Зазначається, що польські волонтери з групи бойових медиків близько двох тижнів тому дісталися позицій у Бахмуті та почали свою роботу на передовій.

«На даний момент у Бахмуті працює одна команда з кількох людей разом з українськими підрозділами. Завдання хлопців полягає у тому, щоби забирати поранених з передової, стабілізувати та транспортувати їх до лікарні - з Бахмута у відносно безпечні місця, тобто лікарні та пункти стабілізації життя», - каже Дам'ян Дуда.

Уточнюється, що групу польських медиків, яка зараз перебуває в Бахмуті, вибрали з 200 осіб, які зголосилися вирушити на фронт і допомагати там.

Дам'ян Дуда зазначив, що мовного бар'єру у поляків немає.

"Немає проблем зі спілкуванням. Українські колеги повністю нам довіряють. Коли ми були у Соледарі, то працювали з 46-ою окремою аеромобільною бригадою, з командиром батальйону Анатолієм, позивний "Купол". І ми дуже раді, що могли працювати з командиром батальйону, з хорошим командиром, тому що оборона Соледару була однією з найгероїчніших подій, які я бачив у своєму житті. Проблем зі спілкуванням, коли йдеться про отримання інформації про українських військових, про те, де знаходяться поранені, не було", - підкреслив Дам'ян Дуда.

На запитання, чи бачив він зворушливе відео, як польський медик рятує життя українського військового - вони їдуть в машині, і медик його заспокоює, кажучи: «Не хвилюйся, братику, все буде добре», Дуда зізнався: «Так, це був я. Ми везли хлопця з Соледару, який мав дуже важкі поранення голови. Крім того, він захлинався кров’ю. Тож все відбувалося дуже швидко. На щастя, його вдалося довезти до пункту стабілізації життя. І, наскільки мені відомо, хлопець вижив».

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті