Польща та Україна відновлюють енергоміст Ряшів-Хмельницький

Енергоміст Ряшів-Хмельницький між Польщею та Україною може запрацювати в першому кварталі 2023 року, але багато що залежить від ситуації в Україні. Про це повідомляє "Польське радіо".

«Лінія потрібна, хоча зараз Україні потрібно імпортувати енергію, а про експорт не може бути й мови, - сказав на зустрічі з журналістами віце-президент Polskie Sieci Elektroenergetyczne Томаш Сікорський. - Ми проводимо роботи щодо відновлення роботи лінії. Подібні роботи ведуть і українці зі свого боку. Разом ми прагнемо підключити лінію в першому кварталі наступного року, але точну дату завершення робіт, які проводяться з української сторони в умовах воєнного часу, під постійними ракетними обстрілами та з перебоями з електропостачанням, назвати важко».

Зазначається, що напрямок постачання - це насамперед експорт електроенергії в Україну, не обов’язково з прикордонних систем. На форумі операторів європейських енергосистем зараз триває інтенсивна робота над забезпеченням експорту електроенергії в Україну та Молдову.

Підкреслюється, що вторгнення росії в Україну призвело до серії ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. Українці страждають від дефіциту третини електроенергії, зменшують споживання шляхом контрольованих відключень і розраховують на розвиток імпорту з Євросоюзу, в тому числі через Польщу.

Для цього можна використати сполучення Ряшів-Хмельницький, яке в мирний час також могло б використовуватися для експорту енергії з атомних електростанцій в Україні до Польщі. 

Українці увійшли до Енергетичного співтовариства та синхронізували енергосистему з континентальною навесні 2022 року. Вони співпрацюють з асоціацією європейських операторів ENTSO-E, - йдеться у повідомленні. 

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті