Після зустрічі Орбана з путіним посли країн-членів НАТО провели зустріч у Будапешті

Посли країн-членів Північноатлантичного альянсу зустрілися вчора, 19 жовтня, в Будапешті, щоб обговорити свою зростаючу стурбованість щодо поглиблення відносин Угорщини з росією на тлі нещодавньої зустрічі угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з главою РФ путіним, - пише DW.

"Викликає занепокоєння те, що Угорщина вирішила взаємодіяти з путіним таким чином. Як і мова, яку використовує прем'єр-міністр, щоб описати війну Путіна в Україні. І те, і те заслуговує на обговорення", - наголосив посол США в Будапешті Девід Прессман, відсилаючись на те, як Орбан на зустрічі з путіним використав російський пропагандистський термін "воєнна операція".

Посол зауважив, що коли у членів Альянсу є "законні занепокоєння щодо безпеки, ми передамо ці занепокоєння нашим союзникам і очікуємо, що вони сприймуть їх серйозно".

Раніше Прессман розкритикував Орбана за те, що той стоїть на боці "людини, чиї сили відповідальні за злочини проти людяності в Україні". Втім, угорський уряд відкинув критику, а голова адміністрації Орбана Гергей Гуяш зазначив, що "посол США не має компетенції визначати зовнішню політику Угорщини, тому що це завдання уряду Угорщини".

Як повідомлялося, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас розкритикувала рукостискання Орбана з путіним, заявивши, що знімки Орбана, який тисне руку російському диктатору, були дуже неприємними.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
17.10.2025
14:00

Реабілітація після російського полону: дуже схоже на фільм Тарантіно

Ця людина (як і всі вони) знов у тюрмі – хоч і іншій. Так, це не російський полон. Але то знов тюрма. І в людині й далі культивується відчуття залежності від системи.
Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Всі статті