Після повної деокупації Донеччини постане питання перерозподілу територіальних громад - ОВА

Після деокупації всієї території Донецької області постане питання перерозподілу територіальних громад, відповідні критерії вже напрацьовуються. Про це заявила на брифінгу начальник управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької ОВА Наталія Чукова, - повідомляє "Укрінформ".

«Після деокупації регіону більшість громад не зможуть існувати самостійно, в них не буде тієї чисельності, ні правової, ні сільськогосподарської спроможності, щоб самотужки виживати в тих економічних умовах, які будуть після війни. Тому ми пропонуємо, щоб на території Донецької області поставити питання необхідності обʼєднання громад. Яким чином їх потрібно обʼєднати, за якими критеріями, зараз напрацьовується», - сказала Чукова.

За її словами, це також залежатиме від ситуації на деокупованих територіях.

«Ми всі бачили Маріуполь, ми всі чули про Волноваху, але ми не знаємо про більшість тих населених пунктів, які там залишились, а їх залишилось багато... Вони (загарбники - ред.) не залишать цілими території, вони їх також будуть руйнувати», - зауважила начальник управління, згадавши при цьому про кадри, зроблені після визволення Святогірської, Лиманської громад, Харківської області.

Вона зазначила, що саме тому постане питання перерозподілу територіальних громад на території області. Крім того, невідомо, скільки людей повернуться додому з евакуації.

«Ми розуміємо, що в нас з серпня минулого року офіційно оголошена евакуація населення, вона не припиняється. Тобто, залежно від того, скільки населення повернеться, тоді і будемо вирішувати - які громади будуть», - сказала Чукова.

Вона нагадала, що загалом у Донецькій області було 66 об’єднаних територіальних громад, з них 20 на окупованій з 2014 року території.

За словами Чукової, до 24 лютого 2022 року на підконтрольній українській владі території Донеччини проживало приблизно 1 млн 890 тис. людей. Нині ж там залишається близько 493 тисяч людей.

«Але треба розуміти, що це цифра, яка змінюється щоденно... Тому в межах області, врахувавши, що нам розповідають громади: скільки там гуманітарки роздають, як працює мобільний звʼязок, - таким чином ... можна робити висновки про чисельність (населення - ред.) в області», - пояснила начальник управління ОВА.

У повідомленні нагадується, що раніше в інтерв’ю "Укрінформу" начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявляв, що на середину червня 2023 року у регіоні проживало близько 530 тис. осіб.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті