Переважна більшість українців не готова на територіальні поступки заради припинення війни - центр Разумкова

Переважна більшість українців вважає неприйнятними територіальні поступки в обмін на припинення війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та соціологічною службою Центру Разумкова, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Переважна більшість українців продовжує демонструвати неготовність до компромісів з агресором заради припинення війни. На територіальні поступки заради припинення війни готові піти менше 5% українців. Готовність поступитися майбутнім членством України в НАТО висловило дещо більше - 18% українців", - йдеться в дослідженні.

Більшість опитаних вважає неприйнятними вимогу про надання російській мові статусу офіційної/державної в Україні (75%) і відмову від політики декомунізації (69%).

"Повномасштабна війна та зростання цінності держави в очах громадян зумовили переосмислення минулого життя в незалежній Україні. Суттєво зросла кількість тих, хто вважає, що за роки незалежності було більше позитивних подій", - пишуть соціологи.

Опитування проводилося 9-15 серпня, загалом було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті