Китай на нових офіційних картах оголосив своєю частину території РФ та Індії

Китайський державний "Картографічний сервіс стандартних карт" представив комплект географічних карт на 2023 рік, на яких уперше частина території росії вказана як частина Китаю. Йдеться про Великий Уссурійський острів на річці Амур, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times з посиланням на РБК.

Згідно з договором між РФ і Китаєм 2008 року, острів був розділений між двома країнами. Нова офіційна карта Китаю зазначає цілий острів як найсхіднішу точку китайської території. У пояснювальній записці підкреслюється, що "карта складена відповідно до національних стандартів оформлення кордонів Китаю та інших країн світу".

Офіційний комплект карт використовуватимуть у різних медіа-матеріалах, включно з новинами, книгами та рекламними матеріалами. Карти також можуть використовуватися як базова довідкова інформація.

Великий Уссурійський острів займає площу від 327 до 350 кв. км, залежно від рівня води в річці. З початку XIX століття між РФ і Китаєм точилася довга боротьба за контроль над ним, але в 1920-1930-ті роки острів був "узятий під охорону" радянськими військами.

Після розпаду Радянського Союзу острів залишився під юрисдикцією росії. Китай виявляв особливий інтерес до цієї території, оскаржуючи її статус із 1964 року. У 2008 році росія передала західну частину Великого Уссурійського острова та інші території Китаю. Експерти тоді вказували на довгострокові інтереси Москви в стабільних відносинах двох країн.

Крім Великого Уссурійського острова Китай на картах зазначив як свою і територію індійського штату Аруначал-Прадеш і прикордонний район Аксайчин. Індійське МЗС уже висловило протест Пекіну, - наголошується в повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті