ПАРЄ визнала, що РФ розпочала війну проти України у 2014 році

Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що росія розпочала свою військову агресію проти України ще 2014 року. Про це 24 січня у Telegram повідомила Верховна рада.

Йдеться про резолюцію "Сексуальне насильство за часів конфліктів". І саме до неї вдалося внести відповідне виправлення.

"Вдалося внести надважливе виправлення до резолюції, прийнявши яке, ПАРЄ фактично визнала, що російська збройна агресія ("war of aggression") почалася ще в лютому 2014 року", - розповіла заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та ЗМІ Євгенія Кравчук.

При цьому наголошується, що Комітет з рівності, а також Петра Байр, яка виступила доповідачем з цього питання, намагалися виступити проти внесення цього виправлення. Натомість вони хотіли залишити нечітке формулювання щодо "повернення війни в наш континент у 2022 році".

"Відстоюючи внесення правки, у своєму зверненні до зали чітко наголосила, що war of aggression почалася задовго до 2022 року. Визнання цього – це надзвичайно важливо. Як результат – прийнято виправлення 47 голосами "за", - додала Кравчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд у Гаазі визнав, що росія брала активну участь у війні проти України з 2014 року.

Статті

Країна
29.03.2024
10:18

У Криму стає страшно: зростає популярність страхування від БПЛА

...Ці виплати ніхто не побачить, тому що немає законодавчої бази: якщо вони страхують від терористичного акту, то має бути рішення про порушення кримінальної справи за відповідною статтею тощо. Все інше – гарні слова та обіцянки, якими годуватимуть.
Луганськ
27.03.2024
17:45

«Бери й роби!» Як переселенцю почати заробляти в новій ніші на новому місці

«Треба усвідомлювати, що майже ніхто на новому місці не починає дійсно з абсолютного «нуля» – бо у вас є освіта, досвід, особисті цінності тощо. Все це вже є у людини, є невід’ємною частиною її буття»
Країна
27.03.2024
12:46

Валютне питання, або Як олігархи наштовхнулися на Нацбанк

Подальше зниження курсу гривні остаточно доб'є споживчий попит, який в умовах повномасштабної війни і так уже давно "нижчий від плінтуса". Ну а "мертвий" споживчий попит – це "мертва економіка".
Всі статті