ПАРЄ визнала, що РФ розпочала війну проти України у 2014 році

Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що росія розпочала свою військову агресію проти України ще 2014 року. Про це 24 січня у Telegram повідомила Верховна рада.

Йдеться про резолюцію "Сексуальне насильство за часів конфліктів". І саме до неї вдалося внести відповідне виправлення.

"Вдалося внести надважливе виправлення до резолюції, прийнявши яке, ПАРЄ фактично визнала, що російська збройна агресія ("war of aggression") почалася ще в лютому 2014 року", - розповіла заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та ЗМІ Євгенія Кравчук.

При цьому наголошується, що Комітет з рівності, а також Петра Байр, яка виступила доповідачем з цього питання, намагалися виступити проти внесення цього виправлення. Натомість вони хотіли залишити нечітке формулювання щодо "повернення війни в наш континент у 2022 році".

"Відстоюючи внесення правки, у своєму зверненні до зали чітко наголосила, що war of aggression почалася задовго до 2022 року. Визнання цього – це надзвичайно важливо. Як результат – прийнято виправлення 47 голосами "за", - додала Кравчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд у Гаазі визнав, що росія брала активну участь у війні проти України з 2014 року.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті