"Боїнг" МН17 збили з території, контрольованої бойовиками "ДНР", якими керувала росія – суд Гааги

Окружний суд Гааги зробив висновок, що "Боїнг" рейсу МН17 у липні 2014 року був збитий ракетою "Бук", пущеною з району Первомайського поблизу міста Сніжне на сході України. Відповідне рішення суд оголосив 17 листопада, пише "BBC News. Русская служба" з посиланням на кореспондента видання Ольгу Івшину, яка перебуває у залі суду.

"Окружний суд Гааги зачитує своє рішення у справі про аварію "Боїнга" 17 липня 2014 року, – сказано в повідомленні. – Суд дійшов висновку, що "Боїнг" рейсу МН17 був збитий ракетою "Бук", пущеною з району Первомайського поблизу міста Сніжне на сході України (ця територія на той момент перебувала під контролем сил самопроголошеної "ДНР")".

Наголошується, що суд вважає, що на момент аварії літака росія мала ефективний контроль над керівниками та прихильниками самопроголошеної "ДНР" на сході України.

"Суд вважає, що росія з середини травня забезпечувала підготовку військових "ДНР", постачання зброї та продовольства, здійснювала серйозний вплив на політиків "ДНР", координувала військові акції сепаратистів і сама робила військові дії на сході України", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що влада "ДНР" дев'ятий рік продовжує брехати про збитий російськими злочинцями "Боїнг".

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті