"Боїнг" МН17 збили з території, контрольованої бойовиками "ДНР", якими керувала росія – суд Гааги

Окружний суд Гааги зробив висновок, що "Боїнг" рейсу МН17 у липні 2014 року був збитий ракетою "Бук", пущеною з району Первомайського поблизу міста Сніжне на сході України. Відповідне рішення суд оголосив 17 листопада, пише "BBC News. Русская служба" з посиланням на кореспондента видання Ольгу Івшину, яка перебуває у залі суду.

"Окружний суд Гааги зачитує своє рішення у справі про аварію "Боїнга" 17 липня 2014 року, – сказано в повідомленні. – Суд дійшов висновку, що "Боїнг" рейсу МН17 був збитий ракетою "Бук", пущеною з району Первомайського поблизу міста Сніжне на сході України (ця територія на той момент перебувала під контролем сил самопроголошеної "ДНР")".

Наголошується, що суд вважає, що на момент аварії літака росія мала ефективний контроль над керівниками та прихильниками самопроголошеної "ДНР" на сході України.

"Суд вважає, що росія з середини травня забезпечувала підготовку військових "ДНР", постачання зброї та продовольства, здійснювала серйозний вплив на політиків "ДНР", координувала військові акції сепаратистів і сама робила військові дії на сході України", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що влада "ДНР" дев'ятий рік продовжує брехати про збитий російськими злочинцями "Боїнг".

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті