Парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити західною зброєю по території РФ

Парламентська Асамблея НАТО ухвалила декларацію, у якій закликала союзників по Альянсу прискорити поставки ​​зброї для України, а також зняти обмеження на удари західною зброєю по військових цілях у росії. Про це повідомляє "Громадське" 27 травня.

Як зазначається, ця декларація була схвалена більшістю з понад 200 законодавців з усіх 32 країн Альянсу.

Міхал Щерба, глава Парламентської Асамблеї НАТО, наголосив на важливості швидкого та безперешкодного надходження в Україну систем протиповітряної оборони та іншої життєво важливої ​​зброї.

«Українцям потрібна наша допомога. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Їм це потрібно зараз. Треба пришвидшуватись і активізуватись. Дайте Україні все, що їй потрібно», — сказав Щерба.

Він додав, що Україна може захистити себе, лише якщо зможе атакувати російські лінії постачання та російські бази.

«Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна. НАТО буде суттєво ослаблене, втратить довіру, якщо ми продовжимо допомагати напівзаходами», — сказав Щерба.

Українська делегація повідомила Асамблеї, що обмеження на удари по військових об’єктах на кордоні перешкоджають зусиллям Сил оборони стримувати російський наступ на Харківську область. Окрім того, українські представники згадали останній удар по «Епіцентру» у Харкові, де загинуло майже два десятки людей.

«Російський терор має бути зупинений. Для цього нам потрібна ваша рішучість. Нам потрібно більше протиповітряної зброї, більше можливостей далекобійності для наших солдатів», — заявив у відеозверненні міністр оборони України Рустем Умєров.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що союзники по НАТО не виконали своїх обіцянок щодо протиповітряної оборони й ці прогалини та затримки вплинули на ситуацію на фронті. Він закликав членів Альянсу «терміново активізуватися».

Столтенберг зазначив, що запланований на липень саміт НАТО у Вашингтоні має досягти прогресу в посиленні ролі Альянсу в наданні та координації довгострокової військової допомоги Україні. Щерба додав, що Вашингтонський саміт має визнати, що шлях України до членства є незворотнім.

Крім того, Асамблея закликала уряди країн НАТО «підготувати довгострокову стратегію та проактивні заходи сучасного стримування росії, щоб протистояти російській загрозі в усіх її вимірах».

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО мають переглянути обмеження на використання зброї, наданої Україні

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті