Парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити західною зброєю по території РФ

Парламентська Асамблея НАТО ухвалила декларацію, у якій закликала союзників по Альянсу прискорити поставки ​​зброї для України, а також зняти обмеження на удари західною зброєю по військових цілях у росії. Про це повідомляє "Громадське" 27 травня.

Як зазначається, ця декларація була схвалена більшістю з понад 200 законодавців з усіх 32 країн Альянсу.

Міхал Щерба, глава Парламентської Асамблеї НАТО, наголосив на важливості швидкого та безперешкодного надходження в Україну систем протиповітряної оборони та іншої життєво важливої ​​зброї.

«Українцям потрібна наша допомога. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Їм це потрібно зараз. Треба пришвидшуватись і активізуватись. Дайте Україні все, що їй потрібно», — сказав Щерба.

Він додав, що Україна може захистити себе, лише якщо зможе атакувати російські лінії постачання та російські бази.

«Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна. НАТО буде суттєво ослаблене, втратить довіру, якщо ми продовжимо допомагати напівзаходами», — сказав Щерба.

Українська делегація повідомила Асамблеї, що обмеження на удари по військових об’єктах на кордоні перешкоджають зусиллям Сил оборони стримувати російський наступ на Харківську область. Окрім того, українські представники згадали останній удар по «Епіцентру» у Харкові, де загинуло майже два десятки людей.

«Російський терор має бути зупинений. Для цього нам потрібна ваша рішучість. Нам потрібно більше протиповітряної зброї, більше можливостей далекобійності для наших солдатів», — заявив у відеозверненні міністр оборони України Рустем Умєров.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що союзники по НАТО не виконали своїх обіцянок щодо протиповітряної оборони й ці прогалини та затримки вплинули на ситуацію на фронті. Він закликав членів Альянсу «терміново активізуватися».

Столтенберг зазначив, що запланований на липень саміт НАТО у Вашингтоні має досягти прогресу в посиленні ролі Альянсу в наданні та координації довгострокової військової допомоги Україні. Щерба додав, що Вашингтонський саміт має визнати, що шлях України до членства є незворотнім.

Крім того, Асамблея закликала уряди країн НАТО «підготувати довгострокову стратегію та проактивні заходи сучасного стримування росії, щоб протистояти російській загрозі в усіх її вимірах».

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО мають переглянути обмеження на використання зброї, наданої Україні

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті