Пандемія COVID-19 може завершитися цього року - глава ВООЗ

Голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус вважає, що пандемія коронавірусу СOVID-19 може завершитися вже цього року. Про це він сказав у ході виступу на церемонії вручення премії за внесок в охорону здоров'я, передає Укрінформ.

«Вперше щотижнева кількість зареєстрованих смертей нижча, ніж три роки тому, коли ми вперше використали слово «пандемія». Поліпшення значне. Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я, яка має міжнародне значення, і як пандемія», – заявив Гебреїсус.

За його словами, зараз найважливіше, щоб ми всі засвоїли уроки пандемії. Перший – це важливість громадської охорони здоров'я. Другий урок полягає у важливості науки, а третій – у важливості співробітництва.

Минулої суботи, 11 березня, виповнилося три роки з того часу, як ВООЗ вперше заявила, що глобальний спалах COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію.

«Однак, з точки зору ВООЗ, набагато важливіший момент настав за шість тижнів до цього, 30 січня 2020 року, коли я оголосив надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я міжнародного значення», - сказав глава ВООЗ.

Він додав, що на той час було зареєстровано менше 100 випадків COVID-19 за межами Китаю і не було повідомлень про смерть за межами Китаю.

Через три роки було зареєстровано майже 7 мільйонів смертей від COVID-19, хоча справжня кількість смертей набагато більша.

«Однак ми зараз перебуваємо в набагато кращому становищі, ніж будь-коли під час пандемії», - наголосив Гебреїсус.

Як повідомлялось, Гебреїсус заявив, що міжнародній спільноті обов'язково необхідно встановити походження COVID-19, аби підготуватися до майбутніх пандемій.

Існує дві основні теорії походження COVID-19: його природне поширення від кажанів до тварин-посередників й зрештою людей, та випадковий витік із лабораторії.

Статті

Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Світ
19.09.2023
10:37

«Похабний мир з Укрорейхом є незмивним гріхом». Російські ЗМІ про Україну

"Православний християнин у російській владі, прочитавши цю книгу, повинен зрозуміти, що паскудний мир з Укрорейхом є страшним гріхом, сприяння йому прирікає Православ'я в Колисці Хрещення Русі на знищення"
Всі статті