Окупаційна влада вивела із ЗАЕС останніх досвідчених проукраїнських фахівців, які гарантували безпеку на станції - Котін

Російські окупанти вивели з Запорізької АЕС останніх досвідчених проукраїнських фахівців, обслуговування станції доручили росіянам і місцевим колаборантам. Про це повідомив в. о. голови правління "Енергоатома" Петро Котін, - пише "Дзеркало тижня" 4 березня

"Ще на початку року на АЕС перебували 360 працівників компанії, нині доступ до станції їм закрито. Протягом лютого окупанти вивели останніх наших людей, які зберігали вірність Україні та гарантували безпеку на станції", - сказав Котін.

За його словами, окуповану атомну станцію залишили 60% начальників змін енергоблоків. 14-ти відсоткам співробітників росіяни заблокували перепустки через відмову підписувати контракти, стільки ж місць залишаються вакантними, а з 12-ма відсотками працівників Україна розірвала трудові відносини.

"Тобто у них наразі залишилося тільки вісім начальників змін - людей, які безпосередньо відповідають за ядерну та радіаційну безпеку. Атомні блоки на ЗАЕС пройшли модернізацію, проєкти суттєво відрізняються від російських, й надійно експлуатувати їх російський персонал не може. Крім того, там набрано персонал із довколишніх міст, селищ, який взагалі не розуміє, що таке атомна станція", - цитуються в повідомленні слова Котіна.

Раніше Гроссі і Галущенко розповіли про критичну ситуацію з персоналом на ЗАЕС.

Раніше також повідомлялось, що надійність живлення Запорізької атомної електростанції вдалось відновити.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті